nasza infolinia: 22 322 85 00 (pn-pt 8:00-18:00)

Aktualności

Dwa hotele sieci Orbis nagrodzone certyfikatem BREEAM!

W Polsce certyfikatem BREEAM nagrodzono dwa hotele z sieci Orbis: Ibis Gdańsk Stare Miasto oraz Mercure Kraków Stare Miasto. W tym pierwszym znajdziemy 120 pokoi w standardzie „sweet room” i dwie sale konferencyjne. W obiekcie znajdują się również restauracja i bar. Hotel połączył ze sobą nowoczesność, komfort oraz ekologię! Dużym atutem jest również lokalizacja obiektu tuż obok starówki. Drugi, nie co większy Hotel Mercure w Krakowie, dysponuje 198 pokojami i salą konferencyjną. W obiekcie znajdziemy również Business Centre, fitness oraz restauracje Winestone. Znajduje się zaledwie 5 minut drogi od Starego Miasta.

Certyfikat BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod) jest to najczęściej stosowana w Europie metoda oceny budynków pod kątem ich ekologiczności. Metoda ta dotyczy również hoteli. Wyznacza ona nowe standardy w budownictwie oraz przynosi ogromne korzyści dla środowiska. Wprowadzając BREEM nie zapomniano o komforcie oraz wydajności budynków.

Oba obiekty mogą pochwalić się wysokim poziomem energooszczędności budynku oraz jego instalacji. Zadbano między innymi o energooszczędne oświetlenie oraz windy. Już od samego początku budowy liczy się każdy element dlatego też zadbano o recykling odpadów budowlanych i wykorzystano materiały przyjazne środowisku. Podczas budowy towarzystwo dotrzymywał ekspert z dziedziny ekologii który zadbał o ochronę roślinności na placu budowy. O środowisko zadbano również w pokojach hotelowych montując urządzenia oszczędzające wodę takie jak na przykład elektroniczne baterie umywalkowe czy też wodooszczędne spłuczki w toaletach. Oświetlenie dopasowuje swoje natężenia do warunków pogodowych oraz pory dnia.

To co ważne, BREEAM ocenia efektywność budynków z każdej strony. Zaczynając od kwestii zarządzania, poprzez zużywaną energię, zdrowie i samopoczucie gości i pracowników, wpływ na zanieczyszczenia środowiska, transport, zagospodarowanie terenu, zadbanie o bioróżnorodność fauny i flory, zużycie wody aż po kwestię używanych materiałów. Oprócz korzyści dla środowiska hotel może się pochwalić swoimi korzyściami w postaci niższych rachunków. Ważna jest również innowacja! Dzięki której podwyższany jest standard hotelu.

Orbis nie kończy na tych dwóch obiektach. Mają powstać kolejne zielone obiekty w Polsce oraz na Litwie. Czekamy na oficjalne informacje na temat rozpoczęcia inwestycji. Firma również w tym roku stawia na rozwój innowacyjności w zakresie technologii oraz energii elektrycznej.