nasza infolinia: 22 322 85 00 (pn-pt 8:00-18:00)

Hotel Sarmata, Hotel , Sandomierz

Zawichojska 2, Sandomierz
Udostępnij :

Rezerwuj: Hotel Sarmata, Hotel , Sandomierz

Hotel Sarmata, Hotel , Sandomierz - Opis

Wszystkie pokoje i apartamenty wyposażone są w: telewizor LCD 26", radio, sejf elektroniczny 17” z zasilaczem 230V, telefon, bezpłatny dostęp do internetu (LAN oraz WiFi). Łazienki w pokojach i apartamentach wyposażone są standardowo w kabiny prysznicowe i suszarki do włosów, a ponadto apartamenty na poddaszu w dworku mają na wyposażeniu 2-osobowe wanny. Apartamenty dwupokojowe w dworku mogą ugościć nawet 6 osobową rodzinę na bazie jednego łoża małżeńskiego oraz dwóch rozkładanych kanapach w pokoju dziennym.

Teren Zespołu Dworskiego jest ogrodzony, monitorowany i jako jedyny obiekt hotelowy w Sandomierzu posiada parking strzeżony dla 50 pojazdów. W ogrodzie przydworskim zlokalizowany jest ogródek letni i plac zabaw dla dzieci. Dla rodziny podróżujących z dziećmi przygotowaliśmy bezpłatne łóżeczka turystyczne, podgrzewacz do butelek jak również elektroniczną nianię. Dla naszych czworonożnych ulubieńców na życzenie przygotowujemy miskę, wygodne legowisko oraz wyodrębniliśmy odpowiednia pokoje.

Hotel Sarmata położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta Sandomierza. Brama Opatowska, główne wejście na Rynek znajduje się ok. 50 metrów od Hotelu Sarmata. Lokalizacja hotelu gwarantuje kameralną atmosferę z dala od dużego natężenia ruchu turystycznego w obszarze Rynku, a jednocześnie zapewnia bliskość do najważniejszych atrakcji miasta.

Odległość od dworca PKP: 4 km
Odległość od dworca PKS: 1,2 km
Odległość od najbliższego przystanku PKS / busów (Brama Opatowska) - 10 metrów

Dworek - 28 miejsc noclegowych, w tym: 4 apartamenty 2-pokojowe na parterze 4 apartamenty 1-pokojowe na poddaszu

Oficyna - 8 miejsc noclegowych, w tym: 4 pokoje 2-osobowe

Hotel - 91 miejsc noclegowych, w tym: 11 pokoi 2-osobowych typu Twin 12 pokoi 2-osobowych typu Double 8 pokoi 2-osobowych Lux typu Twin z dostawką (kanapa rozkładana) 1 apartament 2-pokojowy, 3-osobowy 6 pokoi 3-osobowych Lux

Restauracja Sarmacka to doskonałe miejsce dla organizacji spotkań towarzyskich i biznesowych. Stylizowane, klimatyzowane wnętrzna restauracji dysponującej łącznie 84 miejscami konsumpcyjnymi zapewnią degustację wybranych potraw w historycznej atmosferze. Zza okien rozpościera się piękny widok na dziedziniec zespołu dworskiego, Latarnię Chocimską oraz otoczenie parkowe. W sezonie letnim interesującym dopełnieniem dla restauracji jest taras kawowy oraz ogródek letni, gdzie pod parasolami na ratanowych stylizowanych meblach ogrodowych można spędzić miłe chwile.

Restauracja Sarmacka serwuje wykwintne potrawy kuchni staropolskiej oraz regionalnej. Unikalne potrawy kuchni sarmackiej doskonale komponują się z historią zespołu dworskiego sięgającą połowy XIX wieku. Dla Gości restauracji oferujemy bezpłatne miejsca parkingowe na terenie zespołu dworskiego.

Restauracja jest czynna codziennie w godzinach: 7.00-10.00 (śniadania) oraz 13.00-23.00 (obiady i kolacje). Kuchnia przyjmuje zamówienia na dania do godziny 21.30. Bar restauracji jest czynny w godzinach 10.30 - 23.00.

Pobyt w Hotelu Sarmata w Sandomierzu to gwarancja odpoczynku z dala od zgiełku dnia codziennego. W budynku hotelu uruchomiliśmy zaplecze rekreacyjne, w którym nasi Goście odnajdą ciszę, spokój oraz zregenerują organizm. Zaplecze składa się z sześcioosobowej sauny fińskiej, pięcioosobowego jacuzzi, kabin prysznicowych oraz toalet.

Sauna sucha (fińska) przeznaczona jest dla osób preferujących miejsca gorące i suche. Temperatura w saunie waha się pomiędzy 90-110°C przy wilgotności 5-10%. Klimat panujący w saunie sprzyja hartowaniu organizmu. Sauna wykonana jest ze świerka skandynawskiego oraz cedru pochodzącego z Afryki Północnej. Wysoka temperatura panująca w saunie sprzyja wydzielaniu się aromatycznego zapachu olejków cedrowych. „Serce sauny” umożliwia komponowanie terapii olejkami aromatycznymi (np. olejkiem eukaliptusowym). Dla wygody Gości ławki w sześcioosobowej saunie, ławki zostały wykonane z drzewa samby afrykańskiej (abachi), zwanego „zimnym drewnem”. Ławki nie nagrzewają się, nie posiadają żywicy ani sęków.

Jacuzzi umożliwia odprężającą kąpiel połączoną z masażem podwodnym całego ciała. W wannie zastosowano różnorodne systemy dysz wodno-powietrznych oraz precyzyjne systemy regulacji siły masażu. Wnętrzne wanny zostało wykonane z przyjemnego i ciepłego w dotyku tworzywa o właściwościach antypoślizgowych. Wanna wyposażona jest w podwodny iluminator z 5 stopniowym regulatorem natężenia w 6 kolorach, dzięki czemu kąpiel w wannie nabiera kolorów.

Plac zabaw dla dzieci - położony w cichym zakątku posesji w sąsiedztwie tzw. Latarni Chocimskiej – najstarszej z latarni miejskich Sandomierza, datowanej na ok. 1680r. Wykonany z drewna w rustykalnym stylu, nawiązującym do całości Zespołu Dworskiego. Składa się z dwóch wież, dwóch zjeżdżalni, mostków wiszących, huśtawek i drabinek wspinaczkowych. Wokół placu zabaw biegnie alejka spacerowa, a przy niej stylowe żeliwno-drewniane ławki parkowe. W sąsiedztwie hotelowy ogródek letni ze stolikami, parasolami i grillem.

Kościół w Koprzywnicy (16 km od Sandomierza) - pocysterski kościół z XIII w. pw. św. Floriana, budowany w latach 1207-1240 z późnobarokową fasadą i cennymi polichromiami. Wnętrze kościoła zachowało swój pierwotny, romański, "cysterski" układ i charakter. Przylegające do kościoła wschodnie skrzydło dawnego klasztoru cystersów pochodzi z XII wieku. W koprzywnickim klasztorze znajduję się przepiękny romański kapitularz, sień i karcer.
Zamek w Baranowie Sandomierskim (30km od Sandomierza) - wzniesiony pod koniec XVI wieku, w miejscu średniowiecznego, obronnego dworu rycerskiego. Wspaniałą architekturę Zamku ukształtowaną na wzór królewskiego Wawelu "Mały Wawel" zawdzięczamy najprawdopodobniej włoskiemu architektowi i rzeźbiarzowi Santi Gucci’emu. Wzniesiony przez ród Leszczyńskich, niepowtarzalny Zamek w Baranowie Sandomierskim, jest budowlą trzykondygnacyjną. Obiekt założony jest na planie prostokąta, z czterema okrągłymi basztami w narożach oraz prostokątną wieżą pośrodku ściany frontowej. Trzy trakty mieszkalne: od północy, wschodu i zachodu, zamknięte ścianą parawanową od południa, obejmują wewnętrzny dziedziniec otoczony pięknymi dwukondygnacyjnymi krużgankami. Wnętrza Zamku dekorowane są przez Jana Chrzciciela Falconiego oraz Tylmana z Gameren.

Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (40 km od Sandomierza) – budowany w latach 1627-1644 przez Krzysztofa Ossolińskiego, nigdy w pełni nie został ukończony. Jest to obszerny pałac w stylu włoskim. Zamek został ograbiony w czasie potopu przez Szwedów. Zamieszkany do roku 1770, kiedy to został zniszczony przez wojska rosyjskie w czasie obrony wojsk konfederacji barskiej. Obecnie zamek ma status trwałej ruiny. W dawnej klasyfikacji zabytków był zaliczony do klasy zerowej.

Opatów (30 km od Sandomierza):
Brama Warszawska - Została ona ufundowana przez właściciela Opatowa, Krzysztofa Szydłowieckiego. Jest jedyną pozostałą z czterech bram, które wraz z murami obronnymi stanowiły system obronny kupieckiego miasta. Brama Warszawska zbudowana została z kamienia na planie kwadratu w latach 1520 - 30.

Kościół i klasztor Bernardynów - kościół wzniesiono w XII w., istnienie parafii poświadczono w 1326 r. Po przeniesieniu parafii do kolegiaty świątynię przejęli bernardyni w 1471 r. Obecny kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest jednonawową budowlą późnobarokową, murowaną z kamienia i częściowo cegły. Ściany i sklepienia kościoła pokryte są iluzjonistyczną polichromią późnobarokową o tematyce maryjnej.

Sanktuarium Święty Krzyż (77 km od Sandomierza) – według legendy opactwo benedyktyńskie założył Bolesław Chrobry w 1006 r. Od XIV w. nazywane Świętym Krzyżem, jako że przechowywane są tu relikwie drzewa krzyża świętego, na którym miał umrzeć Jezus Chrystus. Zespół opactwa pobenedyktyńskiego obejmuje czworobok budynków klasztornych z XIV-XV w. wraz z wirydarzem i krużgankiem, wczesnobarokową kaplicą Oleśnickich oraz późnobarokowo - klasycystycznym kościołem. Od zachodu przylega wczesnobarokowe skrzydło (obecnie Muzeum Przyrodniczo-Leśne ŚPN), a od wschodu barokowa dzwonnica i brama z XVIII w. W krypcie kaplicy Oleśnickich złożone jest zmumifikowane ciało, które przypisywano przez długi okres Jeremiemu Wiśniowieckiemu; ostatnie badania naukowe zdają się nie potwierdzać tej tezy. Szczątki są dostępne do oglądania. W podziemiach na uwagę zasługują, również eksponowane, zmumifikowane zwłoki nieznanego powstańca styczniowego z 1863 r.

Park Jurajski w Bałtowie (55 km od Sandomierza) – park, w którym można obejrzeć m.in. makiety dinozaurów w naturalnych wymiarach. Ścieżki spacerowe podzielone są na odcinki, które reprezentują kolejne epoki geologiczne Ziemi, od kambru, do momentu pojawienia się człowieka w neolicie. Największą atrakcję stanowią rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów i innych wymarłych zwierząt, rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej. Rekonstrukcje gadów zostały wykonane z ogromną dbałością o zachowanie ich naturalnego wyglądu. Sama trasa stanowi nie tylko atrakcję dla oglądających, ale ma również dużą wartość dydaktyczną. Ścieżka kończy się wejściem do Muzeum Jurajskiego.

Krzemionki Opatowskie (50 km od Sandomierza) – kompleks prahistorycznych kopalń krzemienia pasiastego należy do największych obiektów tego typu w Europie. Jego wyjątkowe znaczenie wynika z doskonale zachowanego krajobrazu nakopalnianego oraz architektury podziemi. Kopalnie te zostały odkryte w 1922 r. przez geologa Jana Samsonowicza. Kopalnie pochodzą z okresu neolitu i wczesnej epoki brązu (ok. 3900-1600 l. p.n.e.). Wytwarzane przez górników siekiery cieszyły się dużą popularnością i rozprowadzano je w promieniu aż do 660 km od kopalń. Ilość kopalń oblicza się na ponad 4000, a ich głębokość wynosi od 2 do 9 m. Rozmieszczone są na obszarze 78,5 ha. Łącząc kilka kopalń, utworzono Podziemną Trasę Turystyczną, której długość wynosi około 400 m.

Pałac w Kurozwękach (57 km od Sandomierza) – pochodzi z XIV-XX w. Jest to dawna warownia założona na sztucznym nasypie na terenie zalewowym rzeki Czarnej w XIV w. Z najstarszej fazy zachował się owal obwodu warownego wraz z dawną bramą wjazdową i przymurowanymi wewnątrz obwodu pomieszczeniami. Pierwotnie gotycki, rozbudowany i umocniony w XV wieku, a w XVII przebudowany w stylu renesansowym przez Lanckorońskich. Następnie w XVIII wieku przez Sołtyków na barokowy pałac. Później przebudowany jeszcze raz, w stylu klasycystycznym. W zachowanych budynkach widoczne jest nakładanie się stylów architektonicznych. Dodatkową atrakcją turystyczną jest możliwość zobaczenia jedynej w Polsce hodowli bizonów amerykańskich. Ciekawostką jest również labirynt w polu kukurydzy, którego całkowita długość ścieżek wynosi 4 km 307 m i 44 cm. Kształt labiryntu zmienia się co rok. Zespół Pałacowy na stałe współpracuje ze Stadniną Koni Kurozwęki. W sezonie wiosenno-letnim na potrzeby turystów odwiedzających pałac część koni jest udostępniona w pobliżu pałacu. Można więc na miejscu skorzystać z uroków konnej jazdy, wybrać się na przejażdżkę bryczką po okolicy, jak również rozpocząć naukę jeździectwa. Poza tym w Kurozwękach można obejrzeć strusie, wielbłąda i szkodzie byki.

Aeroklub Turbia (22 km od Sandomierza) organizuje przeloty szybowcem po okolicy na wysokości pół kilometra nad ziemią, przeloty balonem, motolotnią i paralotnią.

Hotel Sarmata, Hotel , Sandomierz - Podstawowe informacje

Łączna ilość pokoi:
50
Łączna ilość miejsc noclegowych:
127
Godzina zameldowania od:
16:00
Godzina wymeldowania do:
12:00
Recepcja:
recepcja calodobowa
Obsługa klienta w języku:
Polski
Angielski
Przechowalnia bagażu:
TAK
Akceptacja kart kredytowych:
Visa
MasterCard
Diners Club
American Express
JCB Card
Parking:
Prywatny bezplatny
Parking strzeżony, monitorowany, ubezpieczony dla 50 aut, dostępny dla autokarów
Śniadania:

Bufetowe

Klimatyzacja
Klimatyzacja w całym obiekcie
Pokoje rodzinne:
TAK

Dla rodzin podróżujących z malymi i dużymi dziećmi przygotowaliśmy bezpłatne łózeczka turystyczne, podgrzewacz do butelek, elektroniczną nianię, podest / podium dla dzieci oraz gumową matę antypoślizgową do brodzika. Dzieci do 3 lat przebywają w naszym hotelu bezpłatnie. Na terenie zielonym, w cieniu drzew, znajduje się plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami oraz podwieszonym mostem. Dla komfortu rodzin rekomendujemy duże apartamenty dwupokojowe w dworku, z wydzieloną sypialnią dla rodziców oraz pokojem dziennym z rozkładanymi sofami dla dzieci. W apartamencie komfortowo przenocuje nawet 6 osobowa rodzina!

Akceptacja zwierzat:
Zwierzęta są akceptowane.
Mogą obowiazywać dodatkowe opłaty

Opłata za zwierzę wynosi 20 zł / dobę.

Internet w obiekcie:
Wi-Fi jest dostępne w pomieszczeniach ogólnodostępnych i jest bezpłatne
Internet w pokoju:
Wi-Fi jest dostępne w pokojach i jest bezpłatne
Przewodowe połączenie z internetem jest dostępne w pokojach i jest bezpłatne
Transfer na lotnisko:
TAK
Za dodatkową opłatą. Wycena indywidualna.
Wyposażenie pokoi:
Gniazdko modemowe
Gniazdko modemowe
Internet
Internet
Internet bezprzewodowy
Internet bezprzewodowy
Internet przewodowy
Internet przewodowy
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Łóżko małżeńskie
Łóżko małżeńskie
Radio
Radio
Room service
Room service
Sejf
Sejf
Suszarka
Suszarka
Telefon
Telefon
Tv
Tv
Tv satelitarna (kablowa)
Tv satelitarna (kablowa)
Wyposażenie łazienki:
Natrysk
Natrysk
Suszarka
Suszarka
WC
WC
Zestaw kosmetyków
Zestaw kosmetyków
Wyposażenie zewnętrzne:
Plac zabaw dla dzieci
Plac zabaw dla dzieci
Wyposażenie wewnętrzne:
Bar/Kawiarnia
Bar/Kawiarnia
Jacuzzi
Jacuzzi
Restauracja
Restauracja
Sauna
Sauna

Hotel Sarmata, Hotel , Sandomierz - Sale konferencyjne

Maksymalna ilość osób w układzie szkolnym: 180
Maksymalna ilość osób w układzie kinowym: 200
# Nazwa sali Powierzchnia Liczba osób w ukladzie szkolny Liczba osób w ukladzie kinowy Rodzaj światla
1 Konferencyjna 310 m2 180 200 Światło dzienne
2 VIP 200 m2 40 40 Światło dzienne
Sala bankietowo- konferencyjna Powierzchnia: 310 m.kw. Lokalizacja: przyziemie hotelu Ustawienia: teatralne, szkolne, bankietowe, podkowa (1-, 2-stronna), boardroom, dowolne Infrastruktura: Klimatyzacja, Wentylacja, Internet LAN/WiFi, Mównica Nagłośnienie: mikrofon przewodowy, mikrofony bezprzewodowe, mikrofon nagłowny Ekran do projekcji tylnych / przednich – 1 szt. (300 / 225 cm, 148"), wysuwany elektrycznie Sala VIP Powierzchnia: 160 m.kw. Lokalizacja: poddasze hotelu Ustawienia: teatralne, szkolne (do 45 os.), boardroom Infrastruktura: Internet LAN/WiFi, Klimatyzacja, Zaciemnienie Nagłośnienie: Mikrofon przewodowy, mikrofon bezprzewodowy Ekran do projekcji tylnych / przednich – 1 szt. (210 cm szer.), wysuwany ręcznie Apartamenty dworskie Powierzchnia: 45 m.kw. Lokalizacja: parter dworku Ustawienia: stół/y na spotkania biznesowe (do 10 os.) Infrastruktura: Internet LAN/WiFi Telewizor LCD 46" Winiarnia Powierzchnia: 125 m.kw. Lokalizacja: przyziemie hotelu, poniżej Restauracji Ustawienia: teatralne, szkolne, bankietowe Infrastruktura: Klimatyzacja, Internet LAN/WiFi Telewizor LCD 58" Dostępny mobilny sprzęt audiowizualny Rzutnik multimedialny – 2 szt. Flipchart mobilny – 3 szt. Ekran do projekcji przednich – 3 szt. (200cm, 180cm, 150 cm szer.) Ekran ramowy do projekcji tylnich – 2 szt. (24/18 – 240x180 cm oraz 30/23 – 300x230 cm) VGA Splitter - rozdzielacz sygnału VGA na dwa rzutniki

Hotel Sarmata, Hotel , Sandomierz - Organizowanie wesel

Organizowanie wesel:
Organizujemy wesela do 180 osób
 
Oferujemy Państwu kilka opcji organizacji przyjęcia weselnego w zależności od liczby gości oraz charakteru uroczystości:

- zamknięta uroczystość weselna (cały obiekt na wyłączność, w tym sala bankietowa, restauracja, winiarnia, ogródek letni),
- przyjęcie weselne do 160 osób w sali bankietowej,
- kameralny uroczysty obiad dla 40-50 w restauracji lub winiarni,


Wszystkie w/w lokale (sala bankietowa, restauracja, winiarnia) są klimatyzowane. Oryginalne, stylizowane wykończenie tych pomieszczeń zapewni odpowiedni nastrój dla uroczystości. Zieleń ogrodowa w otoczeniu Zespołu Dworskiego wraz z małą architekturą, oświetlonymi alejkami oraz ławeczkami sprzyja miłemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu podczas wesela. Ponadto Hotel Sarmata*** jako jedyny tego typu obiekt w Sandomierzu posiada własny strzeżony parking (bezpłatny dla gości weselnych).

Warunkiem organizacji przyjęcia weselnego w miesiącach MAJ-PAŹDZIERNIK w Sali Bankietowej jest opłacenie rezerwacji minimum 60 miejsc noclegowych w 30 pokojach 2-osobowych zlokalizowanych nad Salą Bankietową Hotelu (na parterze i na piętrze) w cenie specjalnej 110zł od osoby w pokoju 2-osobowym. W pozostałych miesiącach wymóg rezerwacji 60 miejsc noclegowych nie obowiązuje. Cena promocyjna obowiązuje również dla weselników pragnących przyjechać dobę wcześniej czy zostać dłużej w Hotelu Sarmata.

W przypadku organizacji uroczystości weselnych do 60 osób w restauracji hotelowej lub do 40 osób w winiarni pod restauracją, wymóg rezerwacji 60 miejsc noclegowych nad Salą Bankietową Hotelu nie obowiązuje. Menu weselne jest ustalane z każdym klientem indywidualnie i wynosi 140-180 zł/osobę.

W cenie tej zawarte są napoje gorące serwowane na tzw. stole kawowym (kawa i herbata bez ograniczeń), owoce - podawane bądź na stole kawowych, bądź na stołach weselnych, sala weselna, serwis kelnerski.

Ważne informacje

Opłaty za dodatkowe usługi nie zostaną automatycznie doliczane do całkowitego kosztu rezerwacji i muszą być uregulowane bezpośrednio w obiekcie.