nasza infolinia: 22 322 85 00 (pn-pt 8:00-18:00)

Najpopularniejsze muzea w Polsce

Najpopularniejsze muzea w Polsce

Które są najczęściej odwiedzane i dlaczego przyciągają takie tłumy każdego roku? Na podstawie danych statystycznych stworzyliśmy listę „najlepszych z najlepszych”.

1. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie- jeśli odwiedzasz Warszawę, to świetna okazja do odwiedzenia tego muzeum. To nie tylko wspaniały budynek z mnóstwem rzeźb i malarstwa. Ma wspaniały i duży ogród, który jest idealnym miejscem na długi spacer w sezonie letnim. Każdego roku prawie 3 miliony osób odwiedza to muzeum!

2. Muzeum Łazienki Królewskie– te przepiękne ogrody pojawiły się w wielu książkach i powieściach. Dzięki swojemu położeniu w centrum Warszawy mieszkańcy wpadają tu często, aby odpocząć po długim dniu pracy. Organizowane jest tutaj również wiele atrakcji: liczne koncert​y, wystawy i spotkania. Możesz także popłynąć prawdziwą gondolą po stawie przed Pałacem na Wyspie. Dla amatorów sportu jest stajnia, w której można pojeździć konno. Zdecydowanie magiczne miejsce!

3. Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. To muzeum jest znane także za granicą. To wspomnienie strasznych doświadczeń wojennych. Aby odwiedzić to muzeum, musisz się przygotować. Nie jest łatwo tu być, ale trzeba. To miejsce, przestrzega przed tym, że ludzie są zdolni do najgorszych zbrodni w imię ideologii.

4. Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie. Nie znajdziesz tu gigantycznych ogrodów (jak w Wilanowie), ale kaplicę, dziedziniec i katedrę, która zapiera dech w piersiach. Katedra jest bardzo ważnym miejscem, ponieważ jest wypełniona bezcennymi dziełami sztuki, w tym nagrobkami królów. Absolutnym arcydziełem sztuki renesansowej jest także Kaplica Zygmuntowska.

5. Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Kopalnia Soli w Wieliczce została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1978 roku jako jeden z pierwszych 12 obiektów na świecie. Najgłębszy korytarz wielickiej kopalni znajduje się 327 metrów pod ziemią. Zwiedzając wielicką kopalnię, można zobaczyć także prawdziwe dzieła sztuki, takie jak rzeźby solne czy kaplice. Ciekawostka - w kaplicy św. Kingi można nawet wziąć ślub!